سئو خارجی چیست؟ در حالت کلی سه نوع SEO وجود دارد که سئو خارجی یکی از آن ها است. سئو خارجی یا off page یکی از انواع سئو است.

سئو خارجی شامل تمام اقداماتی است که در خارج از فضای وب سایت به منظور بهبود رتبه بندی در موتورهای جستجو انجام می‌شود. بخش بزرگی از آن توسط لینک بیلدینگ یا لینک سازی خارجی صورت می‌گیرد. بسیاری از افراد سئو خارجی را همان لینک بیلدینگ  (link (building می‌دانند.

هدف از انجام سئو خارجی چیست؟ این اقدامات با هدف معرفی و شناساندن هرچه بیشتر وب‌سایت به موتورهای جستجو و به ویژه موتور جستجوی گوگل، انجام می‌شود و همچنین تأثیر مستقیم رعایت اصول سئو خارجی در بالا بردن رتبه وب‌سایت است.

وب‌سایتی هایی که تولید محتوای با کیفیت و همچنین انتشار محتوای سئو شده را در سایت خود دارند ، به احتمال فراوان اشارات و مراجعاتی (بک لینک) از وب‌سایت‌های دیگر خواهد داشت.  این بک‌لینک‌ها با ارتقای رتبه وب‌سایت باعث معرفی بیشتر آن در رسانه‌های اجتماعی شده و کاربران بیشتری را به سمت خود هدایت کند.

به طور کلی موتورهای جستجو از لینک‌ها برای دو مورد زیر استفاده می‌کنند:

موتورهای جستجو با پایش وب‌سایت‌ها و کاوش در صفحات آن، محتوای صفحه را بر اساس معیارها و الگوریتم خود خوانده و طبقه‌بندی می‌کنند. همچنین با استفاده از الگوریتم هوش مصنوعی خود، کیفیت مطالب موجود در یک صفحه را ارزیابی کرده و با کنترل تعداد و مبدأ لینک‌هایی که به صفحه مورد نظر ارجاع داده‌اند، رتبه کلمات کلیدی و صفحات آن را تعیین می‌کنند. هرچه تعداد وب‌سایت‌های سطح بالاتری به وب‌سایت مورد نظر لینک داده باشند، به همان نسبت رتبه وب‌سایت بالاتر و جایگاه و ارزش وب‌سایت در فهرست نتایج موتور جستجو، بالاتر خواهد رفت.

 

مزایای سئو خارجی چیست؟

در پاسخ به سوال اینکه مزایای سئو خارجی چیست میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

فرایند مدیریت و اجرای سئو خارجی چیست؟ در فرایند مدیریت و اجرای سئو خارجی از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. همزمان  با افزایش اعتبار و بالا رفتن رتبه وب‌سایت، ماشین هوشمند جستجوی گوگل به این باور می‌رسد که وب‌سایت با تولید محتوای با کیفیت، مطالب مفیدی را منتشر می‌کند و قابل اطمینان است. این اعتبار باعث می‌شود تا سایت بارها و بارها در بین گزینه‌های معرفی شده در فهرست نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شود.

تولید محتوای سئو شده نیز باعث می‌شود تا کاربران بیشتری به وب‌سایت مراجعه کنند و فروش کالاها و یا خدمات سایت افزایش یابد و از طرفی، تولید محتوای سئو شده و مشاهده شدن مکرر وب‌سایت، باعث تقویت رتبه وب‌سایت و جلب اعتماد هرچه بیشتر کاربران می‌شود. و همچنین وقتی رتبه صفحات سایت ما در موتورهای جستجو و خصوصاً گوگل بهتر شود، قطعاً کاربران بیشتری وارد سایت ما می‌شوند و با این کار ترافیک سایت ما به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

 

فاکتورها و عوامل موثر در سئو خارجی چیست؟

1. تعداد دامنه هایی که به سایت لینک داده اند

یکی از مهم‌ترین عواملی که روی سئوی خارجی سایت تأثیر دارد، تعداد دامنه‌هایی است که به سایت لینک داده‌اند. هنگامیکه تعداد دامنه‌ها بالا می‌رود، گوگل به این نتیجه می‌رسد که محتوا و سایت شما اعتبار بالایی دارد. یکی از این سایت ها شبکه های اجتماعی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به مقاله لینکدین چیست؟ مراجعه شود.

2. تعداد صفحاتی که به سایت لینک داده اند

از دیگر فاکتورهای مهم و ارزشمندی که روی سئوی خارجی سایت تأثیر دارد، تعداد صفحاتی است بک لینک است که به سایت لینک داده‌اند.قطعاً هر چه تعداد صفحاتی که به سایت لینک داده‌اند بیشتر شود، اعتبار صفحات و دامنه سایت شما بیشتر می‌شود و گوگل بیشتر اعتماد می‌کند.

3. رتبه صفحاتی که به سایت لینک داده اند

اعتبار، ارزش و رتبه تمام صفحاتی که به سایت لینک داده‌اند ، قطعاً با هم برابر نیستند. آن‌ها در گوگل و سایر موتورهای جستجو با هم فرق دارد. بدیهی است هر چه رتبه صفحاتی که به سایت لینک داده‌اند بهتر باشد، حتماً گوگل برای لینک‌هایی که به سایت  داده‌اند، ارزش بیشتری قائل می‌شود و باور می‌کند که سایت شما بسیار ارزشمند و معتبر می‌باشد.

4. مرتبط بودن صفحاتی که به سایت لینک داده اند

از فاکتورهایی که به موفقیت استراتژی سئو خارجی سایت کمک می‌کند بک لینک گرفتن از صفحاتی است که با عنوان صفحه سایت هستند.

5. اعتبار دامنه هایی به سایت لینک داده اند

از دیگر عواملی که روی سئو خارجی سایت تأثیر دارد، اعتبار دامنه‌هایی است که به سایت لینک داده‌اند. هر چه اعتبار دامنه‌هایی  (Domain (Authority که به سایت لینک داده‌اند بهتر و بالاتر باشد، قطعاً گوگل هم به دامنه سایت شما اعتبار بیشتری می‌دهد و برای آن ارزش و اهمیت بیشتری قائل می‌شود.

6. دریافت لینک از صفحه اصلی سایت هایی که به لینک داده اند

لینک‌هایی که از صفحه اصلی  (Home Page) سایت‌ها گرفته میشوند، خیلی ارزشمندتر از لینک‌هایی هستند که از سایر صفحات سایت‌‌ها گرفته میشوند. این لینک‌ها قدرت بالاتری دارند و  در نتیجه گوگل به آن‌ها اهمیت بیشتری می‌دهد.

7. لینک هایی که در بدنه محتوا هستند

لینک‌هایی که در متن محتوا نیستند و به نوعی در خارج از متن و بدنه محتوا ساخته شده‌اند، نسبت به لینک‌هایی که در بدنه محتوا هستند ارزش و اعتبار کمتری دارند. بنابراین بهتر است لینک خارجی در بدنه و داخل محتوا ساخته شود.

8. تنوع انواع لینک

یکی دیگر از نکاتی مهم این است که سعی کرد  از سایت‌های مختلف، بک لینک‌های مختلف گرفت.

 

انواع لینک برای سئو خارجی چیست؟

 

چرا به سئوی خارجی نیاز داریم؟

بدون اینکه بدانیم سئوی خارجی چیست و چه کاربردی دارد ، برای رقابت در صفحه نتایج جستجو کار سختی داریم و به مشکل برخورد میکنیم . همانطور که گفته شد باید سئوی خارجی را به عنوان راهی برای ساخت اعتبار سایت خود در نظر گرفت که بدون آن نمی‌توانید در این رقابت  موفق  بود . معمولاً محتواها در وب سایت‌هایی با اعتبار بالاتر جایگاه بهتری در صفحه نتایج جستجو نسبت به سایر سایت‌ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

برای مشاوره رایگان

اطلاعات زیر را جهت مشاوره (طراحی سایت، تبلیغات اینترنتی، خدمات سئو، تولید محتوا، طراحی گرافیکی) وارد کرده و ارسال را بزنید.

  • پایتخت ایران کجاست؟
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .