افزونه Site Kit ابزارهای تحلیلی گوگل در وردپرس

توسط Google
در صورت نیاز اگر این افزونه به فارسی ترجمه نشده است، درخواست ترجمه ثبت کنید.

اگر یک وب سایت وردپرس را اداره می کنید، به احتمال زیاد با ابزارهایی که گوگل برای ردیابی آنالیتیکس، تست عملکرد و موارد دیگر در اختیار کاربران قرار داده است، آشنا هستید. در مقاله بهترین ابزارهای سئو وردپرس می توانید لیستی از این ابزارها و بسیاری ابزارهای کاربردی دیگر را مشاهده کنید. مدیریت همه این ابزارها می تواند کار مشکلی باشد، به همین دلیل گوگل افزونه Google Site Kit را معرفی کرده است.

با افزونه رسمی Google Site Kit ، می توانید تمام سرویس های وب مستر گوگل خود را به سایت وردپرس تان متصل کنید. همچنین می توانید داده هایی مانند آمار گوگل آنالیتیکس را در پیشخوان وردپرس خود مشاهده کنید.
در این مقاله، افزونه Google Site Kit را مورد بررسی قرار داده و مزایای آن را برای کاربران وردپرس شرح می دهیم. همچنین نحوه راه اندازی این افزونه و آنچه که ارائه می دهد را آموزش می دهیم.

.

Site Kit

افزونه Site Kit چیست؟

Google Site Kit یک افزونه رسمی برای کاربران وردپرس است که توسط گوگل برای یکپارچه سازی و ساده کردن کار با ابزارها و پلتفرم هایی که ارائه کرده است، ایجاد شده است. این افزونه می تواند به شما کمک کند یک مکان واحد در پیشخوان خود ایجاد کنید تا دسترسی فوری به داده هایی که اهمیت زیادی دارند داشته باشید.

.

Google Site Kit به شما امکان می دهد وب سایت وردپرس خود را به شش سرویس گوگل شامل موارد زیر متصل کنید:

سرچ کنسول گوگل: با Google Search Console می توانید ترافیک و میزان بازدید سایت، عملکرد آن و وضعیت ایندکس سایت خود را کنترل کنید. در مقاله آموزش سرچ کنسول گوگل می توانید با نحوه استفاده از این ابزار به طور کامل آشنا شوید.

گوگل آنالیتکس: ابزار محبوب تجزیه و تحلیل وب که داده های زیادی در مورد بازدیدکنندگان سایت در اختیار شما قرار می دهد که برای بازاریابی و بهینه سازی سایت بسیار ارزشمند است. برای آشنایی با نحوه استفاده از این ابزار مقاله آموزش گوگل آنالیتیکس برای مبتدی ها را مطالعه کنید.

AdSense: اگر می خواهید با استفاده از تبلیغات از وب سایت خود کسب درآمد کنید، AdSense یکی از محبوب ترین سیستم عامل هایی است که می توانید برای درج تبلیغات از آن استفاده کنید. افزونه ای که می توانید برای قرار دادن تبلیغات و مدیریت آنها از آن استفاده کنید، افزونه Ad Inserter است.

 PageSpeed Insights: این ابزار به شما امکان می دهد عملکرد وب سایت خود را آزمایش کنید. ابزار PageSpeed Insights یک امتیاز کلی و همچنین طیف گسترده ای از پیشنهادات در مورد چگونگی بهبود تجربه های دسکتاپ و موبایل را در اختیار شما قرار می دهد.

Tag Manager: این سرویس به شما امکان می دهد پیکسل ها و اسنیپت های ردیابی را بدون تغییر دادن دستی کدها به وب سایت خود اضافه کنید. افزونه دیگری که با استفاده از آن می توانید Tag Manager را به وب سایت وردپرس خود متصل کنید، افزونه Google Tag Manager است.

Optimize: با استفاده از Optimize می توانید تست های A / B عمیقی را برای وب سایت خود انجام دهید. این برنامه با گوگل آنالیتیکس ادغام می شود تا دید بهتری از نتایج داشته باشید.

توجه داشته باشید که Site Kit جایگزین هیچ یک از سرویس های فوق نیست بلکه روند تلفیق آنها با وردپرس را ساده می کند. به عنوان مثال اگر قبلاً  اقدام به نصب گوگل آنالیتیکس در وردپرس نکرده اید، Site Kit می تواند به شما در افزودن کد رهگیری کمک کند.
هنگامی که سرویس ها و ابزارهای شما یکپارچه شد، Site Kit به شما امکان می دهد از پیشخوان وردپرس به متریک های کلیدی خود دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال با گوگل آنالیتیکس می توانید میزان ترافیک کلی، impression ها، کلیک ها و اهداف کلی خود را مشاهده کنید.
نکته دیگری که شاید لازم به تذکر باشد این است که شما برای اتصال این سرویس ها به وب سایت وردپرس خود به هیچ افزونه ای نیاز ندارید، اما Site Kit Google روند کار را بسیار ساده تر می کند.

.

آموزش افزونه Google Site Kit و نحوه فعال سازی ابزارهای تحلیلی گوگل در وردپرس

ابتدا افزونه را از پایین صفحه دریافت نموده و آن را در سایت خود در بخش افزونه ها نصب کنید. اگر منو افزونه را ندیدید یا اطلاعات جزئی تری لازم دارید، به راهنمای گام به گام ما در مورد آموزش نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی افزونه، از شما خواسته می شود که مستقیماً به مراحل نصب بروید:

Site Kit

برای ادامه بر روی دکمه Start Setup کلیک کنید.

.

در مرحله بعد باید مالکیت وب سایت خود را تأیید کنید و به سرچ کنسول گوگل متصل شوید.

Site Kit

پس از شروع ویزارد راه اندازی، Site Key از شما می خواهد با استفاده از حساب گوگل خود وارد سیستم شوید تا مالکیت وب سایت وردپرس خود را تأیید کنید.

.

پس از آن باید به Site Key اجازه دسترسی به داده های اصلی مربوط به وب سایت و حساب گوگل خود را بدهید. برای ادامه روی گزینه اجازه دادن کلیک کنید:

Site Key

اگر قبلاً سایت وردپرس خود را به سرچ کنسول گوگل متصل کرده اید، در این مرحله Google Site Kit  به طور خودکار آن را ادغام می کند.

در غیر این صورت ، از شما خواسته می شود آن را تنظیم کنید:

Site Kit

روی دکمه Add Site کلیک کنید تا گوگل بقیه موارد را مدیریت کند. سپس آماده استفاده از افزونه خواهید بود.

Site Kit

به این ترتیب فرآیند تنظیم اصلی افزونه را انجام داده اید.
در مرحله بعد باید ابزارهای مورد نظر خود را در سایت وردپرس تان ادغام کنید. بنابراین روی دکمه Go to my Dashboard کلیک کنید تا وارد پیشخوان وردپرس شوید.
Google Site Kit شما را ملزم می کند که سرچ کنسول را با وردپرس ادغام کنید اما پس از اتمام برنامه ویزارد راه اندازی، بقیه سرویس ها را می توانید به دلخواه خود اضافه کنید.

این افزونه لینک هایی را برای اتصال AdSense ، Google Analytics  و PageSpeed ​​Insights فراهم می کند:

Site Kit

اگر ترجیح می دهید بعداً سرویس های مورد نظر خود را اضافه کنید، می توانید این کار را با رفتن به مسیر Site Kit > Settings > Connect More Services انجام دهید.

برای هر سرویس، باید تأیید کنید که می خواهید از کدام حساب کاربری خود استفاده کنید و لیست مجوزهای سایت کیت را تأیید کنید. در صورت لزوم می توانید سایت خود را مستقیماً از پیشخوان به ابزار جدید متصل کنید. این فرآیند زمان اندکی طول می کشد و بسیار سریعتر از افزودن کد رهگیری به صورت دستی است.
حال می توانید داشبورد و گزارشات خود را مشاهده کنید.

.

مشاهده داده ها

Google Site Kit داده ها را به چند روش مختلف نمایش می دهد.

1- در پیشخوان Site Kit می توانید مروری کلی بر کلیه سرویس های خود داشته باشید.

افزونه Site Kit ابزارهای تحلیلی گوگل در وردپرس

سایت کیت برای سرویس هایی مانند گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول گوگل قبل از اینکه آماری به شما نشان دهد مجبور است مدتی داده ها را جمع آوری کند.

2- گزینه دیگر مشاهده گزارش های جداگانه برای سرویس ها است. هر کدام از سرویس ها در منوی Site Kit پیشخوان وردپرس، تب مخصوص به خود را دارند. این تب ها جزئیات بیشتری نسبت به داشبورد به شما نشان می دهند:

Site Kit

همچنین می توانید صفحات خاصی را در سایت خود فیلتر کنید. به عنوان مثال می توانید تنها آمار یک پست خاص وبلاگ یا آزمایش سرعت یک صفحه خاص را مشاهده کنید.

3- همچنین یک گزینه جدید Site Kit در نوار ابزار وردپرس دریافت خواهید کرد که از آن می توانید برای مشاهده آمار گوگل آنالیتیکس برای محتوایی که در حال حاضر مشاهده می کنید از فرانت اند سایت خود استفاده کنید:

Site Kit

جمع بندی

اگر از یکی از ابزارهای گوگل برای دریافت اطلاعات سایت خود استفاده می کنید، افزونه Google Site Kit ممکن است برای وب سایت شما چندان لازم نباشد. اما اگر از ابزارهای متنوعی استفاده می کنید، این افزونه نصب، مدیریت و استفاده از آنها را ساده تر می کند.
امیدواریم این آموزش مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

برای مشاوره رایگان

اطلاعات زیر را جهت مشاوره (طراحی سایت، تبلیغات اینترنتی، خدمات سئو، تولید محتوا، طراحی گرافیکی) وارد کرده و ارسال را بزنید.

  • پایتخت ایران کجاست؟
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .