خانه - صفحه فرود چیست؟ 10 تکنیک برتر سئو صفحه فرود

صفحه فرود چیست؟ صفحه ای از وب سایت که بازدیدکنندگان از طریق آن در موتورهای جستجو وارد وب سایت می شوند صفحه فرود گفته می شود.

 

صفحه فرود چیست؟

در چند سال گذشته، برای صفحه فرود تعاریف متعددی بیان شده است. تعریفی که مورد قبول اکثر متخصصان سئو می باشد این است که صفحه سایتی که کاربر برای بازدید اول از سایتتان، آن را مشاهده می کند، گویند. اگر بخواهیم به طور دقیق تر بیان کنیم، می توان گفت صفحه ای که کاربر از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شما می شوند را صفحه فرود گویند. هر صفحه فرود برای یک هدف خاصی کاملا تعیین شده است. در واقع صفحه می تواند شامل تمامی صفحات سایت باشد اما همه صفحات سایت نمی توانند صفحه فرود باشند.

فرض کنید کاربری کلمه کلیدی سئوسایت را برای جستجو در گوگل تایپ کند. تمامی لینک های وب سایت هایی را که در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوند، لینک صفحه فرود هستند.

برای اینکه بتوانید یک صفحه فرود عالی و منطبق بر اصول سئوسایت طراحی کنید، ده نکته برتر زیر را بهتر است در نظر بگیرید. پاسخ به سوالات این ده نکته و بررسی آن ها می تواند کمک بزرگی به شما برای طراحی بهینه یک صفحه فرود نماید.

 

ده تکنیک برتر سئو صفحه فرود
1. آیا عنوان صفحه با کلمه کلیدی مورد جستجو تطابق دارد؟

هر کاربری وقتی وارد صفحه ای جدید می گردد، اولین مکان هایی را که بررسی می کند، عنوان صفحه، ساختار محتوا، کلمات بولد شده، عناوین داخلی و گرافیک ها می باشد. تمامی این بررسی ها در مدت زمان 2 ثانیه اتفاق می افتد. پس خیلی مهم است که در طراحی صفحه فرود، دقت کنید که کلمات کلیدی یا به طور کلی هدف اصلی خود را از طراحی صفحه مورد نظر در این مکان های مهم نشان دهید.

2. آیا محتوای سایت با عبارت مورد جستجو کاربر تطابق دارد یا خیر؟

کاربران در دنیای اینترنت خیلی وقت برای خواندن مطالب نمی گذارند و ترجیح می دهند اول از همه تیترهای داخلی را بخوانند و اگر تیترها مطابق با خواسته آن ها بود، سپس مطالب داخلی آن ها به صورت سریع و روزنامه وار مطالعه کنند.

داشتن ساختار منظم برای محتوا و نوشتن مطالبی که با کلمات کلیدی و عناوین مطلب همخوانی داشته باشد، نکته دیگری است که باید در طراحی صفحه فرود دقت کنید. برای مثال اگر عنوان صفحه شما 10 تکنیک برتر سئو است، حتما به این ده تکنیک بپردازید. لازم نیست که آن ها به طور کامل توضیح دهید که لازم باشید که مطلب خود را طولانی کنید، بلکه فقط مختصری از آن را بیان کنید، کافی است.

3. آیا کاربران با خواندن سریع مطالب می توانند پاسخ خود به سوالات چه چیزی، چه کسی، کجا و چرایی را پیدا کنند؟

همانطور که در بالا بیان شد، کاربران واقعا حوصله خواندن کل مطلب را ندارند و با استفاده از عناوین و دیگر مکان مهم در صفحه فرود، تصمیم می گیرند که محتوای صفحه را مطالعه کنند یا خیر. مهمترین مساله ای که باید در طراحی صفحه فرود در نظر بگیرید، استفاده از کلمات قابل فهم و ساده است.  هر کاربری وقتی وارد صفحه شما می شود، باید در نگاه اول سریعا متوجه شود که این وب سایت چه چیزی برای عرضه دارد، آیا محصولی به فروش می رساند یا محتوای آموزشی تولید می کند. همچنین باید سریعا متوجه شود که چه کسی آن را اداره می کند و در کل بتواند پاسخ سوالات اولیه خود را در بررسی ابتدایی را پیدا کند.

4. آیا فعالیت و وظیفه بعدی که باید انجام بدهند، کاملا تعریف شده و معلوم است؟

وظیفه بعدی که کاربر باید بعد از دیدن این صفحه یا خواندن مطلب انجام بدهد را دقیقا معلوم کنید. اگر محصولی به فروش میگذارید، دکمه ” اضافه به سبد خرید” را حتما به صورت ساده و شفاف قرار دهید یا اگر مطلبی را در قالب مقاله قرار داده اید، میتوانید عضویت در خبرنامه را معرفی کنید. به هر حال بهتر است که تعیین کنید کاربر بعد از بررسی این صفحه فرود، چه وظیفه دیگری باید انجام دهد. همچنین می توانید از ارتباط لینکی بین صفحات استفاده کنید.

5. تمام اطلاعات مورد نیاز را در صفحه قرار دهید

تمامی اطلاعاتی که را لازم است کاربر در هنگام بازدید از محصول یا مطلب بداند را در صفحه فرود و البته مکانی هایی که از نظر سئو مهم می باشند، قرار دهید تا مجبور نباشد که برای بدست آوردن اطلاعات اضافی به سایت دیگر مراجعه کند.

6. ارتباط لینک از صفحه فرود به بقیه صفحات

ارتباط لینک از طریق کلمات کلیدی بین صفحات، یکی از روش های بهینه سازی سایت و سئو می باشد. برای اینکه بتوانید کاربر خود را بیشتر درگیر سایت کنید، بهتر است که بین صفحات، یک ارتباط لینکی برقرار کنید.

7. آیا آن ها می توانند مطالب سایت را به اشتراک بگذارند

اگر محتوای صفحه فرود از دید کاربر ارزشمند باشد، تمایل دارد که آن را در شبکه های اجتماعی خود برای دوستان و دیگر افراد به اشتراک بگذارد. همه ما نیز می دانیم که بازاریابی و گرفتن بک لینک از شبکه های اجتماعی ارزش بسیار بالایی دارد. پس توصیه میشود علاوه براینکه محتوای ارزشمند تولید کنید، دکمه های به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی را در صفحه فرود خود قرار دهید و با تکنیک و استراتژی های خاصی آنها را ترغیب به استفاده از این دکمه ها برای اشتراک گذاری مطالب کنید.

8. آیا کاربران به راحتی می توانند محصول نهایی خود را پیدا کنند؟

طراحی رابط کاربری کاربری مناسب برای هر صفحه فرود الزامی است. اینکه اگر هدف شما نشان دادن محصولاتتان می باشد، نباید محصول اصلی فروش را در مکان نامناسب و مخصوصاپایین صفحه قرار دهید. همانطور که بیان شد، اگر کاربری نتواند در عرض فقط 2 ثانیه، محصول یا مطلب مورد نیاز خود را پیدا کند، سریعا سایت را ترک خواهد کرد.

اگر می خواهید که کاربری درگیری بیشتری با سایت داشته باشد، ساختاربندی مناسب خیلی مهم است.

9. اندازه ورودی هر صفحه فرود را اندازه بگیرید

با استفاده از گوگل آنالیتیک ، می توانید میزان ورودی هر صفحه و تعیین کلمه کلیدی که باعث افزایش ورودی درهر صفحه فرود گردیده است را پیدا کنید و سئوسایت خود را براساس آن ها تنظیم و کنترل کنید. با تعیین اینکه هر صفحه فرود چقدر ورودی دارد، می توانید استراتژی بازاریابی اینترنتی خود را بهتر تعیین کنید.

10. کلمات کلیدی اصلی را از قبل پیدا کنید

متاسفانه بیشتر طراحان سایت و برنامه نویسان، به کلمات کلیدی اصلی را که بیشتری جستجو در گوگل دارد، توجهی نمی کنند و ساختار سایت خود را بدون اصول رعایت اصول سئو، طراحی می کنند. برای طراحی صفحه فرود منطبق بر اصول سئو، بهتر است که اول از همه کلمات کلیدی اصلی آن کسب و کار تعیین گردد و سپس براساس آن اقدام به ساختاربندی و طراحی سایت خود کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاوره رایگان

اطلاعات زیر را جهت مشاوره (طراحی سایت، تبلیغات اینترنتی، خدمات سئو، تولید محتوا، طراحی گرافیکی) وارد کرده و ارسال را بزنید.

  • پایتخت ایران کجاست؟
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .