خانه - ترفندهای وردپرس - آپلود فایل بدون محدودیت در وردپرس
آپلود فایل بدون محدودیت در وردپرس

در برخی مواقع به دلیل محدودیت در اندازه آپلود فایل در وردپرس از طریق بخش بارگذاری رسانه، بارگذاری فایل متوقف می‌شود. در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید حداکثر اندازه آپلود فایل را در وردپرس به راحتی افزایش دهید تا این مشکلات برطرف شود.

در واقع با ابن کار دیگر با محدودیتی برای بارگذاری تصاویر و فایل‌ها مواجه نخواهید شد. آپلود فایل‌ها بدون محدودیت در وردپرس عملی امکان‌پذیر است که اگر می‌خواهید حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس را افزایش دهید حتما این مقاله را بخوانید تا با چند راهکار کاملا ساده افزایش حجم آپلود در وردپرس امکان‌پذیر سازید. در این مطلب موارد زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد:

  • نحوه بررسی حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس
  • روش‌های افزایش حجم آپلود در وردپرس یا php.ini در وردپرس

.

نحوه بررسی حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس
هنگام بارگذاری تصاویر یا رسانه، وردپرس به طور خودکار حداکثر اندازه آپلود فایل را نشان می‌دهد. برای بررسی آن می‌توانید به پنل مدیریتی بروید و از بخش رسانه، زیرمنوی افزودن فایل جدید را انتخاب کنید. همانند تصویر زیر حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس نمایش داده می‌شود:

file-upload

با این حجم تقریبا کار خاصی نمی‌توان انجام داد و محدودیت زیادی پیش روی ماست. ولی باید آپلود فایل‌ها بدون محدودیت در وردپرس را اجرایی سازیم. در ادامه روش‌هایی جهت افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس معرفی می‌شود. شما با کمک یکی از این روش‌ها، محدودیت بارگذاری در وردپرس از بین ببرید.

.

فایل فانکشن قالب
در برخی موارد با افزودن قطعه‌کد زیر به فایل functions.php قالب سایت، می‌توانید حجم آپلود در وردپرس را افزایش دهید.

@ini_set( ‘upload_max_size’ , ’64M’ );
@ini_set( ‘post_max_size’, ’64M’);
@ini_set( ‘max_execution_time’, ‘300’ );

.

ایجاد یا ویرایش فایل php.ini در وردپرس
برای این روش باید با استفاده از FTP به پوشه اصلی سایت وردپرس رفته یا با برنامه مدیریت فایل به حساب کاربری هاست سی پنل خود دسترسی پیدا کنید. در بیشتر موارد اگر از یک میزبان اشتراکی استفاده می‌کنید، در این صورت فایل php.ini را در فهرست خود مشاهده نمی‌کنید. اگر این فایل موجود نبود، سپس فایلی را با نام php.ini ایجاد کنید و آن را در پوشه ریشه سایت بارگذاری کنید. در آخر کد زیر را به فایل php.ini در وردپرس اضافه کنید.

upload_max_filesize = 64M

post_max_size = 64M

max_execution_time = 300

بسیاری از کاربران از این روش استفاده می‌کنند. در اینجا حجم آپلود فایل به 64MB  افزایش یافته است و اگر مقدار 64 MB کار نمی‌کند از مقدار 10MB استفاده کنید.

.

روش htaccess.
برخی از افراد از روش htaccess. استفاده می‌کنند، با تغییر فایل htaccess. در پوشه اصلی می‌توانید شاهد افزایش حجم آپلود در وردپرس باشید. ابتدا فایل htaccess. را برای ویرایش انتخاب کنید و سپس قطعه کد زیر را در آن قرار دهید:

php_value upload_max_filesize 64M

php_value post_max_size 64M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =

برای مشاوره رایگان

اطلاعات زیر را جهت مشاوره (طراحی سایت، تبلیغات اینترنتی، خدمات سئو، تولید محتوا، طراحی گرافیکی) وارد کرده و ارسال را بزنید.

  • پایتخت ایران کجاست؟
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .